Buty z wyprzedaży. Jak nie dać się oszukać podróbkami?

Buty sportowe damskie - wyprzedaż

Oryginał czy podróbka? Zadajesz sobie takie pytanie patrząc na swoje wymarzone buty? Jak rozpoznać czy dane obuwie to 100% oryginał? Szczególnie zastanawiamy się nad tym kiedy widzimy okazyjną promocję. Zniżka 80% od ceny początkowej. Czy to możliwe, że buty mają aż taką obniżkę? Czy oryginalne sklepy mogą sobie pozwolić na taką sprzedaż?

RÓŻNICE pomiędzy oryginałem, a podróbką

W świat podróbek wprowadziły nas Chiny. To oni są największą populacją, która masowo podrabia buty sportowe damskie. Niektóre modele są szczególnie lubiane przez producentów fałszywek. Imitacje najczęściej są robione w tych samych kolorach i fasonach, w jakich wydał dany but producent. Większość adidasów posiada unikalny kod na kartonie i taki sam na metce, która usytuowana jest na języku. Taki kod składa się z kilku cyfr, które możemy wpisać w wyszukiwarkę Internetową i sprawdzić czy dana firma wyprodukowała taki model obuwia. Zasadniczy jest wygląd metek, jakim sposobem zostały uszyte, sposób rozmieszczenia oryginalnych znaczeń itd. Dla pewności można zabrać kupione buty do sklepów stacjonarnych danej firmy i poprosić sprzedawcę, aby ocenił nasz zakup.

PROMOCJA

To słowo wprowadza nas w stan euforii. Kto by się nie cieszył, kiedy ukochany i wymarzony but nagle jest tańszy o 70%? Ale bądźmy rozważni. Sklepy Internetowe czy też niesprawdzone miejsca mogą nas zwyczajnie oszukiwać. Producenci obuwia markowego, pozbywają się większość modeli tylko 2 razy do roku – pod pretekstem np. buty sportowe damskie – wyprzedaż.

SPOSOBY NA TANIE BUTY SPORTOWE DAMSKIE

Każdy ma swój sposób na kupowanie. Niektórzy muszą natychmiast mieć daną rzecz i nie zważają na ceny czy czas, zaś inny typ ludzi czeka i reasumuje, kiedy będzie najtaniej.

  • Nr 1 to wspomniana już wyprzedaż – opłaca się na nie chodzić. Np. kupować adidasy w zimowej przecenie, bo przydadzą się na wiosnę. Można tak zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych.
  • Rabaty – kupujesz 10 raz z rzędu? Weźmiesz 3 pary na raz? Polecisz sklep przyjaciółce? Dzięki takiej przysłudze sklep może dać Ci zniżkę;
  • Karta stałego klienta vip / karta lojalnościowa – tutaj można odebrać rabat np. przy każdym zakupie lub na konkretne zakupy;
  • Kupowanie w sklepach, które są hurtownią konkretnego obuwia, bądź w sklepach, które są blisko nich;
  • Sprawdzone sklepy internetowej – tu najczęściej bywa taniej, niż w sklepach stacjonarnych, zaś doliczyć trzeba przesyłkę. Warto to sobie przekalkulować;
  • Sklepy zagraniczne – tam może być taniej niż u nas, buty mogły mieć premierę pół roku wcześniej i są już tańsze np. o 30%.

PODRÓBKI

Sprzedaż i wytwarzanie podrobionych artykułów jest nielegalne. W kodeksie karnym znajduje się paragraf, który mówi, że grozi za to nawet kara pozbawienia wolności. Więc skąd popyt na takie buty? Niestety podróbkę szybko da się wykryć. Taki but szybciej się niszczy, w miejscach które są pokryte farbą są odpryski, sznurówki się rwą, a podeszwy pękają na pół. Stosując nasze rady na pewno nie kupisz podrobionego towaru. Pamiętaj, aby sprawdzać unikalny kod na języku buta. To kluczowy sposób na odróżnienie i bycie pewnym, że kupuje się oryginał.