Casualowe koszule damskie

Szafa i kobiety i mężczyzny musi zawierać pewne podstawowe elementy, na których można tworzyć zarówno kreacje na co dzień, jak i na specjalne okazje. Do tych bazowych ubrań zalicza się przynajmniej jedna biała koszulka, para jeansów i np. koszula casualowa.

Co to są casualowe koszule?

Są to najzwyklejsze w świecie kolorowe lub we wzory koszule, które można rozpoznać po tym, że nie są one wkładane w spodnie. Ich krój jest nieco luźniejszy od formalnych koszul, jest to zazwyczaj styl oversizowy. Najlepsze co oferują te koszule damskie to możliwość łączenia ich zarówno w stroju nieformalnym jak i formalnym. Świetnie prezentują się zarówno ze spódnicą (spódnice w kwiaty), jak i eleganckim kombinezonem do pracy. Mężczyźni na specjalne okazje nie powinni ich nosić, ale do pracy o stylu nieformalnym, oraz na co dzień, są wspaniałe.

Casualowe koszule damskie

Te nieformalne ubranie można rozpoznać po charakterystycznym miękkim kołnierzyku oraz mankiecie na guziki. Absolutnie niedopuszczalne jest noszenie do nich krawatu. Jest on przeznaczony jedynie do koszul wizytowych. Casualowe koszule damskie nie różnią się za bardzo od męskich.

Dobra koszula – przegląd

Każdy odpowiedni egzemplarz musi dobrze się nosić i prezentować na zewnątrz. Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest oczywiście materiał. Najlepszym wydaje się albo sama bawełna, albo z domieszką surowców syntetycznych. Minimalny poziom bawełny powinien wynosić 60%.

  1. Bawełniani przedstawiciele dają bardzo duży komfort, są przewiewne i wchłaniają wilgoć dużo lepiej. Oczywiście ma także minusy, łatwiej się gniecie a prasowanie musi stać się czynnością bardziej staranną.
  2. Co daje element syntetycznej tkaniny? Większą odporność na zagniecenia, czyli także rzadsza potrzeba sięgania po żelazko. Niestety także jest mniej lubianym materiałem przez skórę. Przede wszystkim dlatego, że nie może oddychać i poci się szybciej i bardziej intensywnie. Dlatego najrozsądniej jest kupować z tylko pewnym procentem, gdyż im więcej bawełny, tym lepiej dla ciała.
  3. Len – ten materiał nie jest stosowany w wykwintnych stylach, jednak doskonale prezentuje się na koszulę wypuszczoną na spodnie. Najlepiej prezentuje się, kiedy jest wymięty, wręcz niezobowiązujący.
  4. Wręcz oczywistym w ostatnich latach wyborem jest jeans. Te materiały są wręcz stworzone specjalnie do tego typu stylizacji. Nie mogą być używane na ważne spotkania, ale doskonale się w nich chodzi w codziennych sytuacjach.
  5. Grube materiały zawsze stanowią problem, dlatego wełna, flanela itd. po prostu nie dadzą się użyć do innego stylu. Na chłodniejsze dni i mocniejsze materiały nadają się doskonale mocne kraty. W sezonie letnim najlepiej zaś prezentują się kraty typu gingham lub Vichy.

Jaki typ koszuli nie nadaje się do casualowego stylu? Oczywiście te eleganckie przeznaczone do garniturów. Charakterystycznym jego elementem jest nie wkładanie koszuli w spodnie. Najczęściej jest on noszony w codziennym funkcjonowaniu, albo w pracy, w której jest styl nieformalny.

Najważniejsze jest nie tylko, aby była ona wygodna, ale także, aby była dopasowana do ciała i podkreślała zalety. Zakup większego rozmiaru jest nieopłacalny, gdyż będzie tworzyć workowate kształty, w których po prostu źle się wygląda. Najrozsądniej jest podejść do zagadnienia w sposób jak najbardziej obiektywny, gdyż w konsekwencji można wydać dużo pieniędzy na strój w którym nie będzie się chodzić. Drugim zagadnieniem jest długość. Najbardziej optymalna góra stroju, powinna sięgać miej więcej do połowy rozporka u mężczyzny i za rozporek u kobiety. Na szczęście jest to element, który nie jest drogi do poprawki. Na koniec została długość rękawów. Kobiety powinny kupować pełną długość, gdyż większość ich stylizacji zakłada ich podwinięcie. Mężczyźni z kolei powinni pamiętać, aby unikać zbyt długich rękawów. Tzw. harmonijka na przedramionach naprawdę psuje efekt wizualny.