Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne damskie do kształtu twarzy?

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne damskie do kształtu twarzy

Okulary przeciwsłoneczne damskie to absolutny musthave każdego lata! Sklepowe półki uginają się od rodzajów i fasonów okularów. Jakie wybrać, aby pasowały do kształtu twarzy? Dzięki naszemu zestawieniu dowiesz się jakie okulary wybrać, aby wyglądać olśniewająco i pięknie.

PRZEDE WSZYSTKIM filtr. Pamiętaj, aby Twoje okulary posiadały filtr UV, który chroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Tanie sklepy odpadają. Najlepiej wybierz się do miejsca, w którym pracownik profesjonalnie dobierze okulary pod Ciebie. To będzie zdecydowanie dobra inwestycja na kilka lat.

Jaki mam kształt twarzy?

Kształtów twarzy możemy wyróżnić aż 7. Nierzadko zdarza się, że odnajdujemy swoją twarz w kilku z nich. To nic złego, bo przecież nie ma osób idealnych wpasowujących się w ramy. Postaramy się przedstawić te 7 typów twarzy bardzo szczegółowo, aby każda z nas mogła dobrać sobie damskie okulary przeciwsłoneczne idealne.

TEST – przyjrzyj się sobie

  1. Stań przed dużym lustrem, najlepiej w słoneczny dzień i bez zbędnego makijażu
  2. Zepnij wszystkie włosy tak, aby nie spadały na twarz
  3. Popatrz na sferę skroni (czoło, miejsce, w którym rosną włosy), sferę policzków (wystające kości policzkowe czy pełne policzki) oraz sferę szczęki (czy szczęka jest mocno zarysowana, czy podbródek jest zaokrąglony czy może wystaje?). Porównaj ich wielkości, długość i szerokość.

Wyniki testu – kształt twarzy

  • Twarz owalna

Jest dłuższa niż szersza, linia włosów jest okrągła, podbródek również. Najszersze są kości policzkowe, a najwyższy punkt znajduje się na środku czoła.

Jakie okulary?

Twarz owalna to kształt, o którym marzy większość z nas, bo proporcje są idealne i każde okulary tutaj będą strzałem w dziesiątkę. Warto jednak pamiętać o jednym – okulary nie powinny być dłuższe niż szerokość naszej twarzy.

  • Twarz trójkątna

Twarz jest najszersza w miejscu kości policzkowych, czoło jest wąskie i niskie, a podbródek jak sama nazwa wskazuje to trójkąt. Linia włosów jest prosta, a szczęka zwęża się od okolic uszu aż do podbródka.

Jakie okulary?

Należy wybierać egzemplarze zaokrąglone, zaś unikać tych geometrycznych. Zdecydowanie polecane tu są tkzw. „lenonki”, bo zaokrąglą rysy twarzy.

  • Twarz kwadratowa

Czoło jest szerokie i nisko osadzone, a linia przy włosach ma kształt kwadratu. Szczęka jest szeroka i widać w niej kąty. Twarz wydaje się równa.

Jakie okulary?

Okulary powinny załagodzić wyraźny kształt kwadratu. Zdecydowanie wybór pada na oprawki kolorowe tj. dół ciemny, a góra jasna.

  • Twarz okrągła

Jest tak samo długa jak szeroka, szczęka i policzki bez zarysów. Nasada włosów i podbródek są zaokrąglone.

Jakie okulary?

Osoby o takiej twarzy powinny wybrać okulary kwadratowe. Oprawki z dawnych lat tzw. lata siedemdziesiąte, zasłonią policzki i skronie co optycznie wyszczupli twarz.

  • Twarz podłużna

Szerokość takiej twarzy jest praktycznie wszędzie taka sama, ale jest dłuższa niż szersza. Czoło osadzone wysoko, a linia włosów jest kanciasta.

Jakie okulary?

Musimy wyrównać proporcje długości z szerokością, czyli wybierajmy owalne kształty oprawek.

  • Twarz w kształcie serca

Najbardziej w oczy rzuca się wystający podbródek, nasada włosów to kształt koła, a czoło jest szerokie i wysokie.

Jakie okulary?

Tutaj można zdecydować się na delikatne kocie oprawki. Okulary też mogą być zaokrąglone.

  • Twarz w kształcie gruszki/trapezu

Na górze jest węższa niż na dole, zaś najszersza w okolicy policzków. Czoło jest osadzone nisko, a nasada włosów jest prosta.

Jakie okulary?

W takiej twarzy należy zminimalizować szerokość brody. Oprawki, które są strzałem w 10 to kocie, lenonki i aviatory.