Kapelusze damskie czy chusty w kwiaty – co powinno się nosić podczas sezonu lato 2019?

Kapelusze damskie czy chusty w kwiaty

Lato w pełni! Rozpoczęła się pora upragnionych wakacji oraz urlopu. Sprzyjająca pogoda oraz przecudne słoneczko sprawia, że wybieramy wczasy nad morzem lub nad jeziorem. Trzeba jednak pamiętać, aby ochraniać naszą głowę przed palącym działaniem Słońca. Dzięki nowym trendom można to zrobić przy okazji modnie.

Rodzaje kapeluszy damskich

Do łask wróciły kapelusze. Coraz częściej możemy je spotkać na głowach modelek na wybiegu, u osób starszych i w średnim wieku, a również wśród młodzieży. W sklepach możemy spotkać przeróżne kapelusze damskie. Począwszy od tych z małym rondem, prostych, w stonowanych kolorach, kończąc na tych największych i najbardziej fikuśnych.

Lato to pora roku, w którym wybieramy kapelusze damskie letnie i najczęściej słomkowe. Jednak jest kilka rodzajów kapeluszy. Należą do nich:

  • Kapelusz Fedora- popularny na początku XX wieku. Charakteryzuje się wklęsłą fałdą wśród główki oraz fałdami na przedzie. Jego przód jest lekko pochylony ku dołowi. Do niedawna stanowił on głównie męski element garderoby. Doskonale odnajduje się w codziennej stylizacji;
  • Kapelusz panama– idealny pomysł na lato. Najważniejszy jest tu nie kształt, ale przede wszystkim materiał, z jakiego został wykonany (z rośliny plamistej). Najdroższe tego typu kapelusze wykonywane są ręcznie;
  • Melonik– ten typ kapelusika kojarzy się z Charlie Chaplinem. Powstał on na wzór melona, stąd jego wypukłość i nazwa. Nie nadaje się do luźnych stylizacji, dlatego najlepiej sięgnąć po niego podczas eleganckich wyjść;
  • Kapelusz Trilby- cechuje się krótszym tyłem i dłuższym przodem. Swoim wyglądem przypomina kapelusz Fedora. Dobrze komponuje się zarówno z codzienną, jak i bardziej elegancką stylizacją;
  • Beret– najczęściej kojarzony ze starszymi paniami lub modą francuską. Jednak i ten typ nakrycia głowy powrócił. Najbardziej pasuje do rozkloszowanej spódnicy oraz eleganckiej koszuli. Nadaje się jedynie na okres jesienno-zimowy;
  • Kapelusz porkpie– kapelusz ten można poznać po wąskim rondzie oraz płaskiej główce. Można znaleźć go wykonanego z filcu albo w postaci słomkowej. Idealnie wkomponuje się jednakowo w codzienną stylizację oraz tą bardziej elegancką.

Rodzajów kapeluszy jest naprawę dużo i nawet najbardziej wymagająca osoba znajdzie coś dla siebie. Odpowiednio dobrany kapelusz to nie tylko zabezpieczenie przed upałami, ale przede wszystkim klasa i elegancja.

Chusty w kwiaty czy kapelusze

Chusty w kwiaty na głowę to przebój roku 2019. Bogactwo kolorów oraz różnorodność materiałów doskonale zmienią Twoją stylizację. Należy pamiętać, że chusty to nie tylko modny dodatek, ale przede wszystkim ochrona na Twoją głowę. W przeciwieństwie do kapeluszy chusty są niewielkie, dlatego łatwiej je schować do torebki i nie zajmują za dużo miejsca. Łatwiej też je wyprać.

Chusty w kwiaty można nosić na różne sposoby. Jedną z nich jest chusta wiązana pod brodą. Dzięki tej metodzie oraz doborem dużych okularów przeciwsłonecznych możesz poczuć się jak gwiazda filmowa. Możesz również wiązać chustę nad czołem, może ona nachodzić na czoło (ten sposób był szczególnie modny w latach 90-tych) oraz możesz ją po prostu wpleść we włosy. Istnieje tu duże pole manewru, dlatego jest to dodatek, który praktycznie nigdy nie wyszedł z mody.

Wybór odpowiedniej chusty nie jest trudny. Nie jest on przede wszystkim uzależniony od wielkości naszej głowy. Inaczej sytuacja ma się z kapeluszem. Przede wszystkim nie może być on za ciasny oraz za luźny. Przed jego kupnem najlepiej zmierzyć obwód głowy metrem krawieckim.

W tym roku oba dodatki są modne i można zaopatrzyć się zarówno w chustę, jak i kapelusz. Kapelusze dodają szyku, natomiast zakładając chustę, możesz poczuć się jak Grace Kelly.