Polary damskie dla puszystych

Polary damskie dla puszystych

Każda osoba która ma rozmiar powyżej XXL wie, jak ciężko jest znaleźć pasujące ubrania. Wybór jest niewielki i bardzo ciężko jest wytypować takie, które podkreśliłyby urodę. Z tego powodu większość puszystych osób nosi bluzy, polary czy dresy. Coraz częściej są otwierane sklepy dla tego typu klientów, gdzie nareszcie można się przyzwoicie ubrać, ale nie koniecznie jest to tanie. Klasyczne polary są najlepszym wyborem na każdą porę roku. Jakimi zasadami powinna kierować się kobieta mająca rozmiar Size plus?

  1. Najlepsze są pionowe paski
  2. Ubrania o zbliżonej tonacji barwnej
  3. Czarny wyszczupla

W kwestii polaru zwłaszcza dla pań plus size, nie poleca się raczej jednolitej barwy. Parę pasków za to znacznie polepszy jakość wizualną.

Dlaczego nie tak?

Po pierwsze pionowe paski maskują wystające kilogramy i ładnie wyglądają. Absolutnie niedozwolone są paski poziome które optycznie poszerzają sylwetkę. Jeśli ktoś bardzo chce zachować poziome, powinien postarać się aby nie były one na całej bluzce, ewentualnie założyć jakąś bluzę. Polar nie powinien mieć takich pasków zwłaszcza tyczy się to tych o jaśniejszych kolorach. Wszystkie panie wiedzą jak dobrze wygląda się w czerni. Nawet ten kolor może się w pewnym momencie znudzić, i co w tedy? Nie ma żadnych ograniczeń co do koloru. Jeśli kobieta chce wyglądać atrakcyjniej, ale nie chce już zakładać koloru ciemnego, to może wykorzystać dodatki. Dobrze dobrane dodatki do figury potrafią uczynić prawdziwe cuda, ale nawet wzory na sukience mogą uratować samoocenę. Puste, jednokolorowe, jasne ubrania zwykle pokazują więcej niedociągnięć ciała. Dlatego bardzo modne są wzory w kwiaty, koronki czy wstążki. Zwykle polar dla puszystej nie zawiera koronek, ale bardzo często w ofercie są piękne kwiatowe wzory.

Parę słów o samej bluzie

Idealny polar to taki, który jest wygodny, puszysty i nie pochłania zbyt dużo wody. W zwykłych sieciówkach są raczej te typy, które bardzo łatwo chłoną wodę, co nie wszystkim się podoba. Oczywiście przeszukując polary damskie dla puszystych trzeba zastanowić się nad ich przeznaczeniem, aby łatwiej dobrać grubość. Niektóre modele posiadają kieszonki nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz. Jest to świetny sposób na schowanie pieniędzy czy kluczy. Jeśli chodzi o dłuższe wycieczki, dobrze jest kupić taki polar, który ma ich najwięcej.

Na wycieczce

W związku z pewną niewiadomą zwykle wybiera się przeciętnej grubości polary z kapturem. Warto także zwrócić uwagę na:

  • Regulowane mankiety – Kiedy jest ciepło można je poluźnić, kiedy zimno ścisnąć. Jest to sposób na znaczne polepszenie komfortu użytkowania.
  • Regulowane ściągacze – wręcz nie można ich pominąć. U dołu i u góry zwiększają izolację cieplną. Szczególnie przydatne w zimne dni lub z silnym wiatrem. Jest to wręcz konieczny wybór jeśli nie chce się zmarznąć, na dodatek nie różni się cenowo od tych, które tego nie posiadają.
  • Przylegająca tkanina – mimo że teoretycznie wydaje się jakoby najlepsze były te najbardziej puszyste, lekko odległe od ciała, to właśnie te dopasowane lepiej odprowadzają wilgoć. Zwykle na wycieczkach zwłaszcza całodniowych zakłada się na siebie więcej niż jedną warstwę ubrań, dlatego warto zakupić trochę większy rozmiar.
  • Przedłużenie tyłu – Prawie codziennie słyszy się od rodziców i dziadków, że w taki sposób można sobie przewiać nerki i mieć w przyszłości problemy zdrowotne. Dzięki takiemu polarowi nie tylko uniknie się tego, ale także wszelkich nieprzyjemności związanych ze schylaniem się czy jazdą na rowerze.
  • Na koniec przed zakupem należy się przyjrzeć wykończeniu. Dobra jakość oznacza większą wytrzymałość i zachowanie estetycznego wyglądu na dłużej. Jako przykład można podać wykończenie antypilingowe