Data modyfikacji:

Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy?

Czujesz, że to „ta jedyna” i najwyższa pora na oświadczyny? Przed tobą sporo planowania – poszukiwanie idealnego miejsca, momentu i oczywiście wymarzonego pierścionka dla ukochanej. Sprawdź, gdzie kupić pierścionek zaręczynowy i jaki wybrać, aby mieć pewność, że przyszła narzeczona oszaleje z radości.

Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy

Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy? Internet czy salon jubilerski?

Gdy, patrząc jej w oczy, jesteś już pewien, że chcesz spędzić z nią resztę życia, pojawia się myśl o tym, by nareszcie się oświadczyć. Ten wyjątkowy krok wymaga romantycznych okoliczności i odpowiedniego momentu. Większość mężczyzn stara się, aby zaręczyny były niespodzianką i planuje ich organizację podczas wyjazdów we dwoje lub romantycznych kolacji. Jeszcze inni decydują się na szalone oświadczyny, na przykład podczas lotu balonem. Niezależnie od tego, jak i kiedy nastąpi ta chwila, wymaga ona trojga bohaterów – ciebie, twojej ukochanej i pierścionka marzeń. Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy i na jaki model się zdecydować?

Jeszcze niedawno panowie planujący zaręczyny kierowali swoje kroki wprost do salonu jubilerskiego, gdzie można wybrać i kupić pierścionek zaręczynowy praktycznie od ręki. Niestety, nie każdy ma czas i możliwość odwiedzania wielu sklepów jubilerskich – nie można w końcu zakładać, że ten idealny pierścionek znajdziesz w pierwszym lepszym sklepie. Poza tym wybranka łatwo mogłaby się domyślić, co planujesz, gdy powroty do domu będą się opóźniać z powodu tajemniczych zakupów. Krew w żyłach mrozi także myśl, że u jubilera mogłaby spotkać cię jedna z jej przyjaciółek. Gdzie zatem kupić pierścionek zaręczynowy?

Praktycznie wszystkie salony jubilerskie oferują sprzedaż on-line i to właśnie jest najbezpieczniejsza, a zarazem najwygodniejsza opcja kupna pierścionka zaręczynowego. Dlaczego warto kupić pierścionek zaręczynowy przez Internet?

  • Możesz zamówić go dyskretnie i szybko podczas przerwy w pracy czy wieczorem, gdy twoja dziewczyna bierze kąpiel (zalecamy zakładkę incognito – dzięki temu po twoich poszukiwaniach nie zostanie żaden ślad).
  • W krótkim czasie możesz zapoznać się z ofertą wielu sklepów, poszukując pierścionka zaręczynowego dopasowanego do twojej ukochanej. Wystarczy wykorzystać opcję filtrowania na stronie, gdzie kupujesz pierścionek zaręczynowy. Korzystając z filtrów, wybierzesz kruszec, kamień i rozmiar.
  • W sklepie internetowym wybierzesz dyskretną dostawę w dowolne miejsce – do swojej pracy czy Paczkomatu.

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy? Odpowiedni styl i rozmiar

Wiesz już, gdzie możesz kupić pierścionek zaręczynowy. Ale jak go wybrać? Idealny pierścionek dla narzeczonej to ten, który pasuje do jej stylu. Zaobserwuj, jaką biżuterię nosi, i postaraj się tym inspirować podczas zakupów.

Pamiętaj, że pierścionek zaręczynowy to biżuteria o wartości sentymentalnej – większość kobiet chce nosić ją do końca życia. Wybierz więc najlepszy model, na jaki możesz sobie pozwolić – zwróć uwagę przede wszystkim na zawartość czystego złota w produkcie jubilerskim.

Pierścionek zaręczynowy – jak sprawdzić rozmiar?

Domyślamy się, że nie wybór modelu, a rozmiaru spędza przyszłym narzeczonym sen z powiek. Jak zmierzyć palec, by się nie domyśliła? Cóż, w tej sytuacji możesz wykorzystać kilka sposobów.

  • Najbezpieczniej będzie zmierzyć średnicę innego pierścionka dziewczyny (pod warunkiem, że nosi go na serdecznym palcu) i dopasować rozmiar według uzyskanego wymiaru.
  • O radę możesz poprosić również jej przyjaciółkę lub mamę.
  • Ryzykanci mogą wypróbować znany sposób z nitką. Podczas, gdy twoja ukochana będzie spała, owiń jej palec serdeczny nicią, a następnie przetnij ją w miejscu, w którym dwa końce na siebie nachodzą – tak, by kawałek nitki określał obwód palca.

Wybieranie pierścionka zaręczynowego to emocjonujący moment. Zamawiając go przez Internet zyskasz na czasie, a także sprawisz, że zakupy będą o wiele bardziej dyskretne – a to zwiększy szanse na udaną niespodziankę. A co, jeśli nie trafisz z rozmiarem? Spokojnie – sklepy internetowe niemal zawsze oferują darmową korektę biżuterii.