Data modyfikacji:

Jak dobrać bieliznę modelującą?

Bielizna modelująca inaczej zwana też korygującą lub po prostu bielizną wyszczuplającą. Często kojarzy nam się z Paniami o obfitych krągłościach i scenach z filmu "Bridget Jones" gdzie wciskanie gorsetu było nie lada wyzwaniem nie tylko dla noszącej go. Jednak to wszystko poszło w niepamięć, bielizna naszych czasów jest przede wszystkim wygodna a co najważniejsze, znakomicie spełnia swoją rolę, czyli modeluje naszą sylwetkę. Wbrew pozorom nie sięgają po nią tylko osoby z tzw. wałeczkami. Coraz częściej wybierają ją Panie, które po prostu chcą podkreślić swoją figurę i tym samym stylizację. Jednak jest to również jedyny bezbolesny, szybki sposób na ukrycie niechcianych oponek i wałeczków.

Jak dobrać bieliznę modelującą

Bielizna wyszczuplająca - jak dobrać rozmiar do figury

Jednym z najważniejszych aspektów jest poznanie swojego rozmiaru, więc warto przed zakupem dokładnie się pomierzyć w miejscach, gdzie leżeć ma bielizna, tu przykładowo biodra, talia, uda, pośladki czy piersi. Pamiętajmy by bielizna modelująca była dla nas wygodą i byśmy czuły się w niej nie skrępowane, ale jak we własnej skórze, warto więc zainwestować w dobry produkt, który nie będzie nas uwierał, ocierał czy zwyczajnie będzie wyglądał komicznie. Jedną z najważniejszych zasad przy doborze bielizny jest to by nie kupować mniejszych rozmiarów niż nosimy na co dzień. Dlaczego? ponieważ bielizna wyszczuplająca jest na tyle obcisła, że wciskanie mniejszego rozmiaru będzie dla nas udręką najpierw przy samym nakładaniu a później po wielu godzinach funkcjonowania odczujemy nieprzyjemne efekty, zbyt ściśnięte blokujemy przepływ krwi. Ta w naszym rozmiarze spełni swoje zadanie idealnie. Należy pamiętać również o typie naszej sylwetki, wyróżniamy podstawowe:

  • Typ X to typ sylwetki wysportowanej , to smukła figura o wyraźnie zaznaczonych biodrach, można porównać do klepsydry. Tu bardzo dużo osób twierdzi że taki rodzaj sylwetki nie potrzebuje wysmuklania, modelowania. Jednak Panie które mają za sobą porody bardzo chętnie sięgają po gorsety lub całe body po to by właśnie skorygować niedoskonałości. W tym typie sylwetki tłuszcz czy obwisła skóra odkłada się na całym ciele w podobnych proporcjach, więc body są najlepsze do tego typu figury, doskonale spełnią swoją rolę.
  • Typ V inaczej zwana kielichem. Sylwetka rozszerzająca się ku górze, w tym typie najwięcej uwagi przy doborze bielizny należy poświęcić biustowi, by odpowiednio go wymodelować, nie schować ale wyeksponować. I tu najlepszym wyborem okazuje się gorset. Gorset podniesie biust przy tym oddzielając go od reszty ciała.
  • Typ A inaczej gruszka, charakteryzuje się dość wąskimi ramionami, mniejszym biustem oraz okrągłymi udami. Tu powinniśmy się skupić na wymodelowaniu ud i odpowiednim wyeksponowaniu pośladków, dlatego najlepszym rozwiązaniem będą majtki wyszczuplające ale te z wysokim stanem. Taka bielizna powinna sięgać przynajmniej do połowy ud.
  • Typ O czyli jabłko, tu najbardziej pożądane jest wysmuklenie brzucha, by uwydatnić wcięcie w talii. Tu doskonale sprawdzą się pasy wyszczuplające i gorsety, które nadadzą kobiecości i lekkości takiej sylwetce. Typ H bardzo podobny do jabłka to sylwetka, która ma słabo zarysowaną talię , zazwyczaj towarzyszą jej płaskie pośladki i bardzo szczupłe ramiona. I tu również doskonale sprawdzą się gorsety i pasy wyszczuplające które podkreślą talię. Na rynku dostępne są Majtki korygujące tzw push-up oraz wkładki do staników w formie żelowych wkładek w kolorze skór, które bardzo łatwo schować do torebki a także umieścić je w dowolnym miejscu biustu.

Materiały, kolory i rozmiary bielizny modelującej

Jeżeli chodzi o materiał to należy wybierać te które są mieszanką tkanin, pozwalające naszej skórze oddychać i nie powodują alergii. Najczęściej jest to mieszanka wiskozy, gumy, elastanu i poliestru. Modele jakie możemy wybrać to wyszczuplające legginsy, pasy, gorsety, szorty, halki, body i wiele wiele innych, każdego roku wchodzą nowe fasony i modele, więc mamy w czym wybierać. Bardzo ważnym aspektem przy doborze jest to czy bielizny nie widać spod naszej kreacji i nie koniecznie chodzi tu o kolor chociaż również jest bardzo ważny ale rozmiar, np. zbyt obciskające majtki pokażą tylko miejsce ich zakończenia. Pamiętajmy o złotej zasadzie, dobieramy bieliznę w takim rozmiarze jaki nosimy na co dzień Jednak wybór odpowiedniej bielizny korygującej zależy od partii ciała którą chcemy wymodelować.