Data modyfikacji:

Jak nosić zegarek damski?

Zegarek damski to obecnie jeden z podstawowych dodatków do kobiecych stylizacji. Pierwotnie zarezerwowany wyłącznie do precyzyjnego odmierzania czasu obecnie może z powodzeniem zastąpić biżuterię i podkreślić elegancję lub sportowy wygląd looku na wybraną okazję. Ponadczasowy dodatek może przyjmować różnorodne formy – od smartwatcha, który zastąpi czasami nawet telefon, aż po uniwersalne i zawsze modne modele na bransolecie lub skórzanym pasku. Zobacz, jak nosić zegarek damski, aby idealnie komponował się ze stylizacją.

Jak nosić zegarek damski

Jak nosić zegarek damski, aby nie popełnić modowej wpadki?

Podczas wybierania każdego akcesorium, w tym także zegarka damskiego, należy kierować się swoim ulubionym stylem. Dzięki temu dodatek idealnie komponuje się z pozostałymi elementami garderoby, a do tego może pełnić swoją podstawową funkcję, czyli precyzyjnie odmierzać czas. Jak nosić zegarek damski? Jeśli na co dzień wybierasz sportowe i swobodne ubrania, postaw na zegarek damski sportowy. Z kolei eleganckie stylizacje pozwalają na dodanie zegarkowi odrobinę biżuteryjnego charakteru – w połączeniu z sukienkami czy kobiecymi garniturami świetnie sprawdzi się zegarek damski na bransolecie.

Kolejną kwestią jest to, jak nosić zegarek damski w przypadku kobiet lewo- i praworęcznych. Na szczęście tutaj nie ma sztywnych reguł i możesz założyć akcesorium na nadgarstek po dowolnej stronie. Warto kierować się przede wszystkim wygodą użytkowania. To oczywiste, że np. pisanie ręką z zegarkiem będzie mniej komfortowe. Oprócz praktycznych aspektów taki sposób noszenia może powodować uszkodzenia czasomierza i szybsze przecieranie się zegarków damskich na pasku.

Zegarek damski na bransolecie czy pasku?

To, czy zdecydujesz się na zegarek damski na bransolecie, skórzany czy sportowy, zależy nie tylko od twojego stylu, ale także od potrzeb. W przypadku pierwszego rodzaju, czyli czasomierzy na najczęściej stalowej bransolecie, możesz liczyć przede wszystkim na nietuzinkową ozdobę. Biżuteryjny wygląd zegarka z pewnością doda stylizacjom odrobiny blasku i elegancji. Warto jednak pamiętać, że zegarki damskie na bransolecie cięższe od tych na pasku. W większości modeli zegarków na pasku możesz dowolnie wymieniać element z zapięciem, co jest sporym ułatwieniem. Pamiętaj również, że zarówno zegarki na bransolecie, jak i na pasku mają także o wiele mniej funkcji niż ich sportowe odpowiedniki.

Zegarek damski sportowy to z kolei doskonała propozycja dla kobiet, które są aktywne fizycznie i szukają funkcjonalnego dodatku przydatnego nie tylko na treningach. W tej grupie znajdziesz modele wzbogacone o szereg praktycznych dodatków – od stopera i timera, przez licznik kroków, aż po czujnik tętna czy monitorowanie snu. Tego typu zegarki damskie mają również wyższy poziom wodoodporności, a ich paski są wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Dzięki temu bez problemu radzą sobie i na siłowni, i na zewnątrz.

Jak dobrać zegarek do nadgarstka?

Wiesz już, jak nosić zegarki damskie. Czas sprawdzić, jak dobrać zegarek do nadgarstka, aby nie tylko wyglądał pięknie, ale także był wygodny w noszeniu. Sekretem jest odpowiedni rozmiar koperty, która może przyjmować różnorodne kształty – kwadratowe, owalne, okrągłe czy prostokątne. Kobiety o wąskich nadgarstkach zdecydowanie powinny wybierać modele z tarczą o mniejszej średnicy (np. wynoszącej około 30 mm). Z kolei właścicielki szukające większych zegarków damskich na bransolecie czy pasku z pewnością znajdą coś dla siebie wśród akcesoriów w rozmiarze 38 mm.