Data modyfikacji:

Jak rozciągnąć jeansy? Najprostsze domowe sposoby

Twoje ulubione jeansy skurczyły się w praniu? Spokojnie, to jeszcze nie tragedia – z pomocą prostych metod szybko przywrócisz je do pierwotnego stanu. Sprawdź nasze sposoby na to, jak rozciągnąć jeansy i ciesz się ulubionymi spodniami na nowo.

Jak rozciągnąć jeansy

Rozciąganie jeansów. Jak to zrobić?

Spodnie wykonane z denimu to wybór praktyczny i wygodny. Pasują do wielu stylizacji, a ponadto można sięgać po nie przez cały rok. Niestety, wcale nierzadko zgadza się, że wskutek nieprawidłowego prania jeansy się kurczą. Co robić w takiej sytuacji? Czy takie spodnie są skazane na wyrzucenie do kosza? Ależ skąd – istnieje sporo metod na to, jak rozciągnąć jeansy i przywrócić im właściwy rozmiar!

Wybór metody na to, jak rozciągnąć jeansy, zależy od strefy, w której spodnie skurczyły się najbardziej. W przypadku każdej z nich będziesz potrzebować wyłącznie atomizera oraz odrobiny ciepłej wody.

Jak rozciągnąć jeansy w udach?

Aby rozciągnąć jeansy w udach i na pośladkach, w pierwszej kolejności musisz założyć spodnie (niekoniecznie zapinając je w pasie). Gdy ci się to uda, sięgnij po atomizer z ciepłą wodą i spryskaj dokładnie spodnie. Później przychodzi czas na mały trening – kucaj i siadaj w jeansach tak, by napinać je w okolicach ud. Po kilku minutach takich ćwiczeń zdejmij spodnie i powiesz na suszarce na pranie (uwaga: nigdy na kaloryferze!). To prosty sposób na to, jak rozciągnąć jeansy.

Jak rozciągnąć jeansy w łydkach?

Jeśli twoje ulubione spodnie zeszły się w okolicach łydek, spryskaj je ciepłą wodą, a następnie delikatnie rozciągaj za pomocą dłoni. Później wystarczy rozwiesić spodnie na suszarce i zaczekać, aż samoistnie wyschną.

Jak rozciągnąć jeansy w pasie?

Jeansy zbiegły się w pasie i ich założenie jest praktycznie niemożliwe? Zmocz materiał ciepłą wodą i podobnie jak w poprzednim przypadku rozciągaj jeansy za pomocą dłoni. Gdy zauważysz, że spodnie odrobinę się rozeszły, pozostaw je do wyschnięcia.

Rozciąganie jeansów na długości

Gdy jeansy w praniu widocznie się skróciły, po spryskaniu ich ciepłą wodą ułóż je na podłodze, stań na nich tak, aby jedna stopa znajdowała się u dołu nogawki, a druga w okolica pasa, a następnie rozciągaj. Uwaga – w tym przypadku rozciągane jeansy mogą stać się odrobinę węższe w łydkach.

Jak dbać o jeansy i zapobiec ich zwężaniu?

Aby jeansy nie zbiegały się w praniu, wystarczy stosować się do instrukcji producenta, które zamieszczone są na metce spodni. Przestrzegaj zasad prania i prasowania spodni, a wtedy sposoby na to, jak rozciągnąć jeansy, nie będą ci potrzebne. Większość jeansów nie lubi zbyt wysokiej temperatury – najbezpieczniej jest prać je w 40 stopniach Celsjusza.

Pamiętaj, że w przypadku spodni z denimu trzeba zadbać również o to, by zbyt szybko nie traciły swojego koloru. Co ciekawe, na rynku znajdziesz preparaty przeznaczone specjalnie do prania jeansu. Takie środki odpowiadają przede wszystkim za to, aby spodnie długo utrzymały żywy odcień. Preparaty występują w formie płynów oraz chusteczek.

Aby jeans jak najdłużej wyglądał świetnie, unikaj prania go z farbującymi tkaninami. Jeśli posiadasz w swojej szafie ubrania, które podczas prania uwalniają kolor, lepiej nie wkładaj ich do pralki wraz z ukochanymi jeansami.

Rozciąganie jeansów – nic trudnego!

Jak widać, sposoby na to, jak rozciągać jeansy są banalnie proste, a ich wykonanie zajmuje kilka chwil. Mimo to warto pielęgnować spodnie we właściwy sposób, aby ratujące zabiegi nie były potrzebne – zbyt częste naciąganie jeansu może uszkodzić jego strukturę i sprawić, że spodnie nie będą wyglądały tak dobrze jak kiedyś.