Data modyfikacji:

Jak zmierzyć biustonosz i dobrać stanik?

Dobrze dopasowany biustonosz to nie tylko gwarancja ładnie podkreślonego, ale przede wszystkim zdrowego biustu. Jeśli chcesz, aby twoje piersi jak najdłużej pozostały jędrne, powinnaś dowiedzieć się, jak zmierzyć biustonosz – to znacznie ułatwi ci zakup nowych staników, nawet przez Internet. Sprawdź, jak dobrać stanik.

Jak zmierzyć biustonosz i dobrać stanik

Jak dobrać stanik?

Stanik to bardzo ważny element kobiecej garderoby – towarzyszy ci przez większość doby, poprawia wygląd biustu, a jeśli masz czym oddychać, znacznie odciąża kręgosłup. Oczywiście tylko wtedy, gdy jest właściwie dobrany. Niestety, wiele kobiet wciąż nie wie, jak zmierzyć biustonosz przed zakupem, wskutek czego dokonuje złych decyzji, działając na szkodę swoich biustów. Wobec tego, jak dobrać stanik aby nie tylko prezentował się atrakcyjnie, ale również dbał o zdrowie piersi?

Istnieje wiele różnych rodzajów biustonoszy, cechujących się nieco odmienną rozmiarówką, co może na początku wprawiać w zakłopotanie. Dopasowanie stanika jest jednak w większości przypadków bardzo podobne i nikt nie powinien mieć z nim problemu. Jak zmierzenie biustonosza przeprowadzić w domowych warunkach?

Do mierzenia biustonosza będą potrzebne ci dwie wartości: obwód w biuście i pod biustem. Zacznij od sprawdzenia tego drugiego. Jak zmierzyć biustonosz?

  1. Za pomocą miary krawieckiej owiń klatkę piersiową tuż pod biustem, sprawdź i zanotuj wynik. Pamiętaj, że taśma powinna przylegać do skóry, jednak jej nie obciskać.
  2. Drugim krokiem jest wykonanie pomiaru w biuście. Owiń się miarą w taki sposób, aby przechodziła przez środek piersi (brodawki sutkowe) i zanotuj uzyskany wynik.
  3. Ostatnim etapem jest wyliczenie różnicy pomiędzy wymiarem w biuście a pod biustem. Ta wartość będzie ci potrzebna do ustalenia rozmiaru miseczki stanika.

Rozmiar biustonosza składa się z dwóch wartości – litery (określającej miseczkę) i cyfry (określającej obwód w biuście). Przykładowo jeśli twój obwód pod biustem wynosi 75 cm, a różnica między nim a obwodem w biuście to 13 cm, twój rozmiar stanika to 75 B.

Dopasowanie stanika – jak rozpoznać, że stanik leży jak ulał?

Wiesz już, jak zmierzyć biustonosz, a tym samym jak dobrać stanik. Pozostaje jeszcze kwestia idealnego dopasowania stanika. Upewnij się, że po założeniu biustonosza nie występuje:

  • tworzenie się wałeczków na plecach,
  • piersi tworzące wybrzuszenia ponad miseczką
  • marszczące się miseczki,
  • ślady na skórze po zdjęciu biustonosza,
  • przesuwanie się tylnej części biustonosza ku górze,
  • wrażenie „pustych” miseczek.

Dobrze dobrany stanik jest wygodny, dobrze stabilizuje biust, a jednocześnie go nie uciska. Powinien być praktycznie niewyczuwalny podczas noszenia. Pamiętaj, że źle dobrany stanik może powodować pogorszenie wyglądu i zdrowia piersi. Zbyt ciasne biustonosze są powodem zniekształceń i niedokrwienia skóry biustu, z kolei zbyt luźne nie stanowią właściwej podpory, wskutek czego piersi tracą jędrność. Przez źle dopasowany stanik cierpi również twój kręgosłup.

Mierzenie biustonosza – dla wygody i zdrowia!

To zadziwiające, jak zmierzenie biustonosza w sposób prawidłowy wpływa nie tylko na komfort jego noszenia, ale i zdrowie. Aby dobrać idealny stanik nie musisz korzystać z pomocy braffiterki – z pomocą prostej taśmy krawieckiej bez problemu zrobisz to w domu.