Data modyfikacji:

Jak zrobić szorty ze spodenek damskich?

Nadeszło lato. Pora krótkich spodenek, spódniczek oraz bluzeczek z krótkim rękawem. Szukasz szortów, ale żadne nie trafiają w Twój gust albo nie pasują. Dlaczego nie pogrzebiesz w szafie i nie wyciągniesz starych, nienoszonych lub paskudnie poplamionych spodni i nie zrobisz z nich oryginalnych spodenek damskich? To wcale nie jest takie trudne, na jakie wygląda.

Jak zrobić szorty ze spodenek damskich

Czego będziesz potrzebować do zrobienia szortów?

Przede wszystkim chęci i odrobiny czasu. Bez tych dwóch czynników nic nie zrobisz. Wbrew pozorom, nadanie nowego życia spodniom w postaci szortów damskich, nie jest trudne. Do tego zadania będziesz potrzebować następujących rzeczy:

  • spodnie,
  • nożyczki,
  • centymetr,
  • szpilki,
  • marker bądź inny pisak (do określenia linii cięcia),
  • igłę lub maszynę do szycia,
  • nici,
  • ozdoby (ćwieki, koronki itp.),

Jak zrobić szorty krok po kroku - poradnik

Przerabiane spodnie mogą być praktycznie z każdego materiału (lniane, jeans, bawełniane). Ważne, żeby były one uprane oraz pasowały do Twojej sylwetki. Ja przerabiałam na szorty damskie stare, przetarte jeansy. Jak się za to zabrać?

Krok 1 - ustalamy długość szortów

Decyzja czy będą to dłuższe spodenki, czy krótsze należy wyłącznie do nas. Ważne jest, aby przed krojeniem ustalić ich długość i flamastrem delikatnie na materiale zaznaczyć.

Krok 2 - cięcie spodnii

Przyszedł moment cięcia. W pierwszej kolejności pozbywamy się nadmiaru materiału. Następnie tniemy wzdłuż linii jedną nogawkę, którą później przykładamy do drugiej, aby były one równe. Po tym zabiegu pozbywamy się zbędnych nitek oraz ewentualnie wystającego materiału. Najlepiej jest je przymierzyć. Pozwoli to na ocenienie czy cięcie poszło zgodnie z planem.

Krok 3 - podkładamy nogawki

Nie jest to czynność obowiązkowa. Niektóre spodenki (w szczególności jeansy), aż proszą się o postrzępione końcówki. Jeżeli decydujemy się na podwijkę, to zwińmy dwukrotnie krańce nogawek i za pomocą szpilek zepnijmy. Za pomocą igły i nitki zszyjmy je. Prawda, że nie jest to trudne? W tani sposób uzyskaliśmy "starą- nową" rzecz w naszej garderobie.

krok 4 - zdobienie szortów

Zrobiłaś spodenki damskie, ale nadal wydają Ci się nudne. Brakuje Ci czegoś, co by nadało im charakteru oraz oryginalności. Chcesz, aby były jedyne w swoim rodzaju. Jest kilka rozwiązań, które sprawią, że będziesz cieszyć się "nowym" nabytkiem. Niestety nie każde rozwiązanie będzie nadawało się do każdego rodzaju materiału. Sprawdźmy, co możemy zrobić z jeansami.

Poszarpane nogawki

Możesz je poszarpać i/ lub przetrzeć. Do poszarpanych jeansów nie robimy zakładki. W tym przypadku potrzebujemy szydełka, aby powyciągać nitki. Jeżeli chcemy je przetrzeć, to delikatnie nacinamy dziurę i za pomocą pumeksu trzemy, aż uzyskamy oczekiwany efekt.

Koronka i ćwieki

Możemy dodać koronkę i/ lub ćwieki. Jeżeli posiadamy zbędną koronkę, na przykład ze starych firan, z tasiemki lub z obrusu, możemy ją naszyć w interesującym nas miejscu. Całkiem fajnie koronki wyglądają na kieszeni bądź na nogawce przerabianej odzieży. Fan rocka może ozdobić je ćwiekami. Są one ogólnie dostępne w sklepach pasmanteryjnych.

Malowanie szortów

Co Ty na to, aby jeansowe szorty damskie pomalować? W sklepach zarówno stacjonarnych, jak i internetowych możemy kupić specjalną farbę do materiałów. Dzięki niej sprawimy, że nasz ciuch będzie kolorowy i niepowtarzalny. Sposobów na zdobienie spodenek jest mnóstwo. Wszystko zależy od pomysłowości i inwencji twórcy. Oryginalne spodenki damskie sprawią, iż wzrok większości ludzi będzie skierowany na Ciebie.