Data modyfikacji:

Jaki garnitur na ślub i wesele wybrać?

Klasyczna moda męska od lat kieruje się ponadczasowymi zasadami, które określają dress code na wiele różnych okazji. Wybierasz się na przyjęcie weselne, a może sam jesteś panem młodym i zastanawiasz się, jaki garnitur na ślub i wesele będzie najlepszy? Zapraszamy do naszego poradnika – z poniższymi radami wybór odpowiedniego zestawu nie będzie problemem.

Jaki garnitur na ślub i wesele wybrać

Jaki garnitur na ślub dla pana młodego i gościa weselnego? Kolory i wzory

Jaki garnitur na ślub wybrać? Zacznijmy od koloru garnituru na ślub i wesele. Zarówno dla pana młodego, jak i gościa weselnego bardzo dobrym wyborem będą garnitury w kolorze granatowym lub szarym. Oba z nich są pełne klasy i elegancji. Ponadto każdy z tych kolorów jest ponadczasowy. Na korzyść takich garniturów przemawia również to, że można je wykorzystać również po ślubie, np. tworząc z jego elementami stylizacje idealne do pracy czy na rodzinne uroczystości. Warto także pamiętać o zasadzie, która mówi, że w chłodniejsze pory roku należy ubierać ciemniejsze garnitury, a latem i wiosną sięgać po jaśniejsze odcienie. Twój ślub odbywa się latem? Jesteś gościem weselnym i wybierasz się na przyjęcie w upalny sierpień? Postaw na garnitur stalowy lub jasnoszary.

Co z garniturami we wzory? Oczywiście są dozwolone, ale będą o wiele mniej eleganckie. Sprawdzą się za to podczas mniej formalnych uroczystości np. na wesele w stylu rustykalnym. Jesteś panem młodym i marzy ci się niebanalny zestaw np. z kratą w roli głównej? Stwórz zestaw koordynowany składający się z kraciastej marynarki i gładkich spodni.

O czym jeszcze warto pamiętać, szukając garnituru na ślub i wesele?

Przede wszystkim o odpowiedniej koszuli. Pan młody ZAWSZE powinien mieć białą koszulę. Co z gościem weselnym? Tutaj jest znacznie większa dowolność. Biała koszula będzie najbardziej uniwersalna. Chcesz dobrać inny kolor? Do granatowych zestawów sprawdzi się koszula jasnoniebieska oraz w odcieniach szarości. Do szarego garnituru możesz także postawić na jasny róż. Unikaj koszul we wzory.

Nie możemy pominąć kwestii muchy oraz krawatu. W tym przypadku zarówno pan młody, jak i gość weselny mają dowolność w wyborze. Należy jednak pamiętać o podstawowych zasadach. Krawat musi mieć odpowiednią długość, która kończy się przy klamrze paska od spodni. Jeśli pan młody decyduje się na muchę, to zawsze powinien wybierać czarną. Krawat może mieć prążki czy wzory, ale tylko wtedy, kiedy garnitur jest w jednolitym kolorze. A co z odcieniami krawata? Unikaj czerni. Zamiast niej postaw na granat, bordo, ciemną zieleń, szarość czy brąz.

Przejdźmy do butów. Pan młody do ślubnego garnituru może założyć wyłącznie czarne, eleganckie obuwie ze skóry ekologicznej lub naturalnej. Co z gościem weselnym? Oczywiście czarne buty będą pasować do każdego garnituru, natomiast jeśli nie lubicie takiego obuwia, to śmiało możecie sięgnąć po brąz. Brązowe buty najlepiej prezentują się z granatowym garniturem.

Jaki garnitur na ślub i wesele będzie najlepszy? Uniwersalny i klasyczny

W klasycznej modzie męskiej dużą rolę odgrywają detale. Wybierając garnitur na ślub i wesele, stawiaj na ponadczasową klasykę. Pamiętaj, że mniej często znaczy więcej. Nie zapominaj o tym, że nawet najpiękniejszy garnitur musi być dobrany do sylwetki. Sięgaj zatem po odpowiednio długie marynarki, które sięgają za pośladki i wybieraj spodnie zakrywające kostki. Zastosuj się do powyższych porad, a z pewnością nie popełnisz modowej wpadki.