Data modyfikacji:

Jakie skarpetki do garnituru? Modowy poradnik

Skarpetki stały się tak powszechnym elementem garderoby, że wiele osób automatycznie sięga każdego ranka po kolejną parę. Tymczasem ten mały detal może znacznie wpłynąć na odbiór całej stylizacji – zwłaszcza gdy dotyczy ona specjalnych okazji. Zobacz, jakie skarpetki do garnituru założyć, aby nie popełnić modowego faux-pas!

Jakie skarpetki do garnituru

Skarpety do garnituru – zasady doboru

Garnitury coraz częściej zakładane są nie tylko na wielkie wyjścia, ale również na co dzień – wiele firm wymaga od swoich pracowników biznesowego dress-code’u. To jednak jasne, że aby stworzyć elegancką stylizację, nie wystarczy świetnie skrojony garnitur. Znaczenie mają również dodatki i detale, o których wiele osób zapomina. Wielu mężczyzn głowi się nad problemem: jakie skarpetki do garnituru założyć? Jaki kolor, długość i materiał będą odpowiednie?

Na całe szczęście to, jak dobrać skarpety do garnituru, nie pozostaje karkołomnym zadaniem. Istnieje kilka prostych reguł, których stosowanie pozwoli ci uzyskać naprawdę gustowny look. Sprawdź, jakie skarpetki do garnituru wybrać.

Skarpety do garnituru dobieraj pod jego kolor

Jeśli zależy ci na poważnej stylizacji do biura lub na ważną uroczystość, pamiętaj, że skarpety do garnituru muszą pasować pod względem kolorystycznym. Jakie skarpety wybrać do granatowego garnituru? Po prostu granatowe. Masz czarny klasyczny garnitur? Nie fantazjuj i wybierz czarne skarpetki. Minimalizm zawsze się obroni, dlatego gdy masz jakiekolwiek wątpliwości co do doboru skarpet do garnituru, zawsze sięgaj po te w ciemnych kolorach.

Skarpety do garnituru muszą sięgać połowy łydek

I w tym wypadku nie ma przebacz. Gdy usiądziesz, nogawki garnituru naturalnie się uniosą, eksponując kostki. Skarpetki muszą je zakrywać – widoczna skóra kontrastująca ze skarpetką i ciemnymi spodniami naprawdę nie wygląda elegancko.

Jaki materiał skarpet do garnituru? Przewiewny i wygodny

Jeśli zastanawiasz się, jakich skarpetek do garnituru szukać, zwracaj uwagę na ich skład. Dobrze sprawdzą się skarpetki bawełniane lub bambusowe, które zapobiegają ocieraniu stóp przez obuwie oraz zapewniają skórze termoregulację. Unikaj skarpet z materiałów syntetycznych, w których stopa szybko się poci.

Skarpety do garnituru i przypadki wyjątkowe

Nie zawsze musisz decydować się na ciemne skarpetki. Te zasady obowiązują mężczyzn, którym zależy na poważnym wyglądzie, mającym znaczenie w miejscu pracy lub podczas ważnych wyjść. Warto jednak pamiętać, że istnieją również garnitury casualowe, wobec których nie trzeba stosować restrykcyjnych zasad stylu.

Jeśli masz sportowy garnitur w nietypowym kolorze lub we wzory, również ze skarpetkami możesz odrobinę zaszale”. Wówczas bez obaw sięgnij po kolorowe skarpety do garnituru, które będą stanowiły ciekawy punkt w całej stylizacji. Jakie skarpetki do wzorzystego garnituru wybrać? Ważne, aby nawiązywały do innego elementu stroju – np. muszki lub krawata.

Nawet w przypadku garniturów codziennych warto zachować zasadę odpowiedniej długości skarpetek. Stopki zdecydowanie się nie sprawdzą – wybierając garnitur czy to na wielką okazję, czy na co dzień, powinieneś pamiętać o tym, że łydki muszą pozostawać zakryte.

Skarpety do garnituru – znaczący detal stylizacji

To ciekawe, jak skarpetki do garnituru wpływają na odbiór całej stylizacji – mogą uczynić ją spójną i elegancką lub przeciwnie – zaburzyć całą kompozycję. Podczas poszukiwania idealnych skarpet pamiętaj o tym, że w przypadku garniturów biznesowych skarpetki muszą mieć stonowany ciemny odcień. Garnitury w stylu casual dają większą swobodę, jednak i w tym wypadku skarpetki muszą sięgać do połowy łydki.