Data modyfikacji:

Modne okulary męskie - trendy 2024

Stylowy mężczyzna nie może pokazać się latem bez modnych okularów – ten niepozorny gadżet dodaje elegancji i smaku całej stylizacji. Sprawdź zatem, jakie okulary męskie są teraz na czasie i ruszaj na zakupy!

Modne okulary męskie - trendy

Co jest modne w 2024 roku?

Mogłoby się wydawać, że tylko trendy odzieżowe zmieniają się z sezonu na sezon. Znawcy mody wiedzą jednak doskonale, że podobnie dzieje się z gadżetami i akcesoriami, które dopełniają stylizacje, a czasem wręcz grają w nich główną rolę. Jeśli więc chcesz być modny, w twojej garderobie musi znaleźć się nie tylko kilka nowych ciuchów, ale też stylowe okulary męskie. Jakie?

Aviatory

Popularnych awiatorów nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, ale dopełnijmy formalności. To kultowe już okulary pilotki, które przed laty zostały stworzone specjalnie dla sił powietrznych Stanów Zjednoczonych. Stały się popularne za sprawą głośnego filmu „Top gun”, w których nosił je Tom Cruise.

Obecnie modne okulary aviatory to zarówno te klasyczne z podwójnym noskiem, jak i bardziej nowoczesne – z małym, geometrycznym ścięciem w górnej części oprawki. Pamiętaj, że jeśli chodzi o kolor szkieł, to trendy niespecjalnie się zmieniły – modne okulary męskie to wciąż te lustrzane.

Z kolorową oprawką

Jeśli szukasz okularów męskich, które będą wyróżniać się na tle wielu innych, to mamy dla ciebie wspaniałą informację – znajdziesz je bez problemu. W 2024 roku modne są bowiem bardzo oryginalne oprawki w różnych kolorach. Mogą być nawet tęczowe! Pamiętaj jedynie, że do takiego gadżetu dobrze byłoby dobrać ubrania już w stonowanych barwach.

Geometryczne

Trendy 2024 można podsumować bardzo krótko: geometria rządzi! Jeśli chcesz mieć pewność, że będziesz się dobrze prezentować, to po prostu wybierz okulary przeciwsłoneczne męskie z geometryczną oprawą. Resztę możesz całkowicie dopasować do własnych preferencji – mogą być to większe lub mniejsze szkła w dowolnym kolorze. Najważniejszy jest kształt, który wychodzi na pierwszy plan.

Oversize

Okulary w stylu oversize nazywane bywają także „dziadkowymi” – bo zanim stały się modne, nosili je właśnie starsi panowie. To okulary o bardzo dużych szkłach i cienkich, miejscami kanciastych oprawkach.

Vintage

Malutkie, okrągłe oprawki kojarzą się z zeszłym stuleciem i wyniosłą elegancją. Warto wiedzieć, że właśnie ponownie wkraczają do łask mody – szczególnie mody męskiej. To oczywiście propozycja dla odważnych, którzy nie boją się zabawy stylem i wyróżnienia na tle innych.

W przezroczystych oprawkach

Kolejny hit to okulary w transparentnych oprawkach – idealny gadżet do lekkiej, letniej stylizacji. Takie modele pasują zarówno kobietom, jak i mężczyznom i świetnie wyglądają w zestawieniu z ciemnymi szkłami.

Okulary przeciwsłoneczne męskie – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Pamiętaj, że kupując okulary, musisz zwracać uwagę nie tylko na ich wygląd, ale też na kilka dodatkowych cech.

Filtr UV

Okulary przeciwsłoneczne męskie muszą cię nie tylko zdobić, ale też zabezpieczać przed szkodliwym promieniowaniem. Sprawdź, czy na pewno mają wysoki filtr UV.

Polaryzacja

Jest szczególnie istotna, jeśli często jeździsz samochodem i/lub uprawiasz sporty zimowe albo wodne. Dobra polaryzacja zmniejszy działanie silnych odblasków, jednocześnie zwiększając twój komfort.

Odpowiednie nasłonecznienie

Dla naszego klimatu najlepiej sprawdzą się okulary do średniego nasłonecznienia, czyli takie z 2 kategorii.

Dopiero po spełnieniu wszystkich tych warunków zyskasz pewność, że twoje modne okulary męskie nie tylko świetnie się prezentują, ale też zapewniają ci odpowiednią ochronę wzroku.

Autor: R. Wojtaś