

Plecak Speed 40 (plecak wspinaczkowy), Unisex - Black Diamond, Kolor:7006-Sulphur, Rozmiar:M/L


Plecak Speed 40 (plecak wspinaczkowy), Unisex - Black Diamond, Kolor:7006-Sulphur, Rozmiar:M/L - Najlepsze oferty
Plecak Speed 40 (plecak wspinaczkowy), Unisex - Black Diamond, Kolor:7006-Sulphur, Rozmiar:M/L - Opis
Techniczny plecak alpinistyczny Black Diamond Speed 40 przypadnie do gustu wspinaczkom i wspinaczom szukającym redukcji wagi plecaka, mimo że szpeju do zabrania mają sporo!“Speed” nie dlatego, że jakoś wyjątkowo szybko się go pakuje. “Speed”, bo jego smukły kształt i dość zredukowany (dla lekkości), ale nadal konkretnie amortyzowany pianką i przede wszystkim stabilny system nośny sprawiają, że z tym plecakiem możesz poruszać się sprawnie, w domyśle więc także szybko. I to niezależnie od tego, czy mowa o poruszaniu się horyzontalnym, czy może już bardziej wertykalnym. Na pierwszy rzut oka minimalistyczny (głównie przez brak bocznych kieszeni, jakże charakterystyczny dla plecaków wspinaczkowych) szybko pokazuje, że hej! Jest tu co nieco “dodatkowej” wszechstronności.
Plecak wspinaczkowy BD Speed 40: nie chowa wszystkiego w środku
Wszechstronność ta bazuje głównie na opcjach zewnętrznego troczenia. Oprócz widocznego miejsca na dwa czekany na froncie znajdziesz dwa tunele, do których wsunąć możesz dołączone do plecaka troki wyposażone w klamry. Automatycznie zyskujesz wtedy miejsce do mocowania kolejnych gadżetów, np. raków. Na szczycie plecaka jest też miejsce na montaż liny. Oprócz tego, jak widać - sporo możliwości manewru jeśli chodzi o boczne pasy kompresyjne. W razie potrzeby ten smukły plecak wspinaczkowy zamienia się więc w prawdziwego tragarza. W środku też ma coś dla swojego “nosiciela” lub nosicielki - miejsce na bukłak na wodę.Warto też wspomnieć o bardzo wytrzymałym materiale zewnętrznym, choć już same opcje zewnętrznego troczenia sprzętu (...) więcej (i to nie mięciutkiego sprzętu typu karimata) są całkiem klarownym sygnałem, że inaczej po prostu nie wypada.
Gdzie i kiedy się przyda?
Na wyjściach w teren wymagający technicznie, zakładający elementy wspinaczki, także w lodzie czy mikście
Wyjątkowy, bo…
…mimo bardzo smukłego profilu dysponuje wieloma opcjami troczenia zewnętrznego, co dodaje mu uniwersalności
Niewidoczne, ale ważne: Materiał zewnętrzny jest bardzo wytrzymały, by mógł znieść kontakt i ze sprzętem wspinaczkowym, i ze skałą
Plecak Black Diamond Speed 40 w skrócie:
zastosowanie techniczne, alpejskie, z elementami wspinaczkowymi
smukły, wąski profil plecaka odpowiedni do wąskich przejść
tylny panel amortyzowany gęstą, oddychającą pianką
komfortowe szelki oraz dynamiczny pas biodrowy z dużą pętlą do troczenia
dwa miejsca na czekany (PickPockets)
dwa tunele na froncie, do których można użyć dołączonych pasów troczących
boczne pasy kompresyjne
na górze miejsce na linę
czapa z dwiema kieszeniami
plecak jest kompatybilny z bukłakami na wodę
bardzo wytrzymały materiał zewnętrzny
unisex
Pojemność: 40 litrów
Masa: ok. 1230 g
Materiał: nylon o gęstości liniowej włókna 210 i 420 denierów, rodzaj splotu: ripstop mniej
Plecak Speed 40 (plecak wspinaczkowy), Unisex - Black Diamond, Kolor:7006-Sulphur, Rozmiar:M/L - Opinie i recenzje
Na liście znajdują się opinie, które zostały zweryfikowane (potwierdzone zakupem) i oznaczone są one zielonym znakiem Zaufanych Opinii. Opinie niezweryfikowane nie posiadają wskazanego oznaczenia.