Co oznacza sygnet u mężczyzny?

Biżuteria od wieków jest praktycznie nieodłącznym elementem kobiecych stylizacji. Pierścionki, łańcuszki czy bransoletki stały się idealnym dopełnieniem zarówno sportowych, jak i eleganckich strojów. Jak jest w przypadku panów – czy oni także mogą nosić akcesoria? Oczywiście, że tak! Jednym z ponadczasowych dodatków jest sygnet, czyli pierścień, który kiedyś pełnił funkcję… pieczęci do laku. Najczęściej ozdabiano go herbem lub monogramem, a sama biżuteria męska była symbolem przywilejów i arystokratycznego. Jak każdy inny element ozdobny ma swoich miłośników i przeciwników. Dziś sprawdzamy, co oznacza sygnet u mężczyzny, jak go nosić i jakie akcesorium wybrać.

Co oznacza sygnet u mężczyzny

Co dzisiaj oznacza sygnet u mężczyzny?

Ilu panów, tyle symbolik pierścienia męskiego. Najczęściej ma on jednak wartość sentymentalną i wiąże się z wielopokoleniową historią rodziny. Co oznacza sygnet u mężczyzny? Tak naprawdę nie ma jednej prawidłowego odpowiedzi na to pytanie. Element ozdobny może np. być pamiątką rodzinną przekazywaną z pokolenia na pokolenie – z pradziadka na dziadka, z dziadka na ojca itd. Tego typu sygnety męskie są najczęściej złote lub srebrne, mają wygrawerowany napis lub herb rodzinny. Często są również ozdobione kamieniami szlachetnymi, które dodatkowo podwyższają wartość biżuterii męskiej.

Co jeszcze może oznaczać sygnet u mężczyzn? Na ten rodzaj biżuterii męskiej bardzo często decydują się np. biznesmeni, którzy chcą w ten sposób podkreślić swój status społeczny, jednocześnie robiąc wrażenie na swoich wspólnikach czy kontrahentach. W tej odsłonie pierścienie męskie są dość ekstrawaganckie, najczęściej wykonane ze złota lub platyny oraz wysadzane nawet diamentami. Sygnety męskie srebrne pojawiają się również na palcach patriotów – akcesoria z kotwicą czy orłem mają symbolizować przywiązanie do ojczyzny.

Na którym palcu nosi się sygnet?

Przyjęło się, że sygnet męski nosi się przede wszystkim na serdecznym palcu lewej ręki. Nie bez powodu – dawniej wierzono, że to właśnie on jest połączony z sercem. Często można również spotkać panów z biżuterią na prawej ręce. Są to najczęściej kawalerowie. Co ciekawe, zgodnie z tradycją angielską pierścień męski należy nosić na małym palcu lewej dłoni. Jak widzisz – ile kultur, tyle sposobów noszenia sygnetów męskich. Na szczęście obecnie nie ma żadnych ograniczeń i to, na której ręce lub palcu nosisz sygnet, zależy wyłącznie od ciebie.

Z pewnością zaskoczeniem może okazać się fakt, że to, jak nosisz sygnet męski srebrny czy złoty, daje sygnał otoczeniu o twoich przekonaniach i cechach charakteru. Jak to możliwe? Każdy palec ma własną symbolikę! To właśnie nią warto kierować się w momencie, gdy będziesz zastanawiał się, na którym palcu nosi się sygnet. Założenie pierścienia na kciuk oznacza bogactwo, na palec wskazujący – przywództwo, a na środkowy – równowagę. Z kolei biżuteria męska na palcu serdecznym pokazuje charakter i więź emocjonalną, podczas gdy na małym – indywidualizm.

Sygnet męski – biżuteria i na co dzień, i na wyjątkowe okazje

Bez względu na to, co oznacza u ciebie sygnet męski i na którym palcu go nosisz, warto pamiętać, że biżuteria jest polecana przede wszystkim w roli dodatku do garnituru. Najlepiej zakładać pierścienie na wyjątkowe okazje, podczas których wymagany jest formalny ubiór. Jeśli nie chcesz rezygnować z ozdoby na co dzień, to możesz bez problemu zestawić go ze stylizacją smart casual. W tej odsłonie doskonale prezentują się sygnety męskie srebrne lub tytanowe. Tradycyjne i modne elementy biżuterii sprawią, że wyróżnisz się z tłumu, a twoja stylizacja nabierze charakteru!