Data publikacji:

Jak wiązać buty?

Jak wiązać buty? Na pierwszy rzut oka to dość banalne pytanie. Ale okazuje się , że jest wiele sposobów wiązań, dzięki którym twoje obuwie, a nawet cały wygląd nabiorą oryginalności. Jak sznurować buty na kokardkę? Jak wiązać botki sznurowane? Można użyć kolorowych sznurówek lub zastąpić je ciekawymi wstążkami. Można też nawlekać sznurówki w nietypowe układy. Sznurować buty można wysoko lub nisko, wkładając sznurówki w każdą lub wybraną dziurkę. Wiele zależy od twojej fantazji.

Jak wiązać buty

Jak wiązać buty sportowe? Metoda krzyżykową

W przypadku tenisówek i adidasów możesz pozwolić sobie na dużo swobody w kwestii wiązań. Nosisz wysokie Converse’y lub Vansy i zastanawiasz się, jak wiązać buty za kostkę? Możesz bez obaw pominąć ostatnią dziurkę, a nawet dwie. Uzyskasz wtedy swobodniejszy wygląd. Pamiętaj jednak, że jeśli planujesz jazdę na deskorolce lub skakanie w skateparku, to luźne buty mogą być po prostu niewygodne.

Zwracaj też uwagę na kolory – możesz dopasować barwę lub wzór sznurówek do dominującego koloru butów, ale nie musisz – pełna dowolność skutkuje często zaskakującymi pomysłami. Szczególnie popularne są ostatnio sznurówki w biało-czarną szachownicę. Do jasnych butów możesz też na zasadzie kontrastu dobrać czarne sznurówki. Do damskich sportowych butów, np. Puma, możesz dobrać sznurówki z atłasowej tasiemki.

Najprostszym i najszybszym sposobem sznurowania butów sportowych jest krzyżyk. Sprawdza się w większości modeli obuwia. Sznurówki wkłada się naprzemiennie do dziurek po przeciwległych stronach. Wiązanie można zwieńczyć kokardką zewnętrzną albo ukrytą. Można też zakończyć wiązanie tak, żeby nie było widać sznurówek – wystarczy schować ich końcówki do środka butów lub obwiązać je wokół kostki. Robiąc krzyżyki, możesz też pominąć co drugą dziurkę, wtedy przerwy pomiędzy sznurowadłami będą wyraźniej zaznaczone.

Jak sznurować buty o eleganckim charakterze?

Skórzane półbuty na płaskim lub wysokim obcasie wymagają odpowiedniego wiązania. W zależności od charakteru stylizacji dobierz sznurówki w tym samym kolorze lub delikatnie ciemniejsze. Nawlekaj sznurowadła tak, by przebiegały prosto z jednej dziurki na drugą, leżącą na tym samym poziomie, tyle że po drugiej stronie buta. Sznurowadło na spodniej części przewlekaj tak, by chowało się pod dziurkami.

Eleganckie buty możesz też ozdobić efektowną, ale niezbyt krzykliwą kokardą. Wówczas nie należy oczywiście kokardki chować pod język buta, a wyeksponować ją i zadbać o to, by końcówki były w miarę równe. Warto wspomnieć też, jak wiązać eleganckie buty za kostkę. Damskie lub męskie trzewiki lub botki należy sznurować ciasno na stopie i nieco luźniej wokół kostki po to, by uniknąć niekomfortowego ucisku w kostce.

Wyróżnij się z tłumu! Nietypowe sposoby wiązania butów

Pamiętaj, że każde nietypowe wiązanie butów dodaje wyglądowi oryginalności, ale też łatwo przy tym o kiczowata ekstrawagancję. Dwie różnokolorowe sznurówki to pomysł tak stary, jak kultura punkowa z lat 70. ubiegłego wieku. Obecnie ten zabieg sprawdza się w młodzieżowych stylizacjach, ale w smart casual i biznesowych już rzadziej.