Data modyfikacji:

Jaki plecak dla pierwszoklasisty wybrać?

Mogłoby się wydawać, że zakup plecaka dla pierwszoklasistów to wcale nietrudne zadanie. Nic bardziej mylnego – poza pojemnością i estetyką plecaka rodzice powinni zwrócić uwagę na kilka innych ważnych czynników. Podpowiadamy, jaki plecak dla pierwszoklasisty sprawdzi się najlepiej.

Jaki plecak dla pierwszoklasisty

Jak wybrać plecak dla pierwszoklasisty?

Kompletowanie pierwszej szkolnej wyprawki to ważne wydarzenie zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Starannie wybieracie każdy element, który będzie towarzyszył maluchowi podczas nauki w szkole – przybory do pisania, piórnik, zeszyty, okładki i oczywiście plecak. To właśnie do kupna tego ostatniego należy przyłożyć się najbardziej – dobrze dobrany plecak dla pierwszoklasisty sprawi, że dziecko będzie uczyć się w znacznie lepszym humorze. W takim razie, jaki plecak dla pierwszoklasisty wybrać? A może lepiej postawić na tornister?

Plecak czy tornister dla pierwszoklasisty?

Najlepszym wyborem dla każdego pierwszaka okaże się pojemny tornister. Od plecaka różni się on usztywnieniem i większą wytrzymałością, a ponadto lepszym wpływem na postawę dziecka. Aby dziecko nie musiało dźwigać dużych ciężarów, możesz podarować mu plecak szkolny na kółkach.

Wcale nierzadko zdarza się, że pierwszaki odmawiają noszenia do szkoły tornistra – ten model plecaka może uchodzić za mało modny gadżet dla maluchów. W takiej sytuacji możesz zdecydować się na zwykły plecak dla pierwszoklasisty pod warunkiem, że spełni on kilka ważnych kryteriów.

Im lżejszy plecak dla pierwszaka, tym lepszy

Jaki powinien być plecak dla pierwszoklasisty? Jak najlżejszy. Z badań wynika, że plecak wraz z wyposażeniem nie powinien przekraczać 10% wagi dziecka. Wybierz plecak lekki, z duża liczbą kieszonek, które pozwolą dobrze rozłożyć obciążenie.

Idealnie dopasowany plecak dla pierwszoklasisty

Jak plecaki dla pierwszoklasistów wpływają na ich postawę? Okazuje się, że odgrywają bardzo istotną rolę w kształtowaniu sylwetki. Nie zapominajmy, że pierwszak szybko rośnie, a jego układ kostny stale się rozwija. Plecak musi przylegać do pleców idealnie, a także posiadać szerokie regulowane szelki. Modzie na plecaki zwisające z pleców mówimy stanowcze „nie”.

Duża liczba kieszonek

Dobrze, jeśli plecak dla pierwszoklasisty będzie posiadał osobne przegródki na książki, zeszyty i śniadaniówkę. Przydadzą się kieszonki na drobiazgi takie jak telefon czy klucze oraz zewnętrzna kieszonka na butelkę z napojem.

Wytrzymałość plecaka dla pierwszoklasisty

Uwierz, że mało które dziecko grzecznie odkłada plecak pod ścianę na przerwie. Plecaki pierwszaków dosłownie szybują po szkolnych korytarzach, dlatego muszą cechować się wytrzymałością. Jaki plecak dla pierwszoklasisty wybrać? Dno powinno być wzmocnione, a sam materiał wodoodporny i łatwy w czyszczeniu.

Jaki będzie modny plecak dla pierwszoklasisty?

Dla rodzica najważniejsze w plecaku jest to, by był on wygodny i nie obciążał pleców. Maluchom najbardziej zależy jednak na tym, by plecak był modny i ozdobiony podobizną ulubionej kreskówkowej postaci. Na rynku znajdziesz mnóstwo różnych plecaków i tornistrów dla chłopców oraz dziewczynek o różnych zainteresowaniach. Rozsądnym wyborem jest również zakup tornistra z wyposażeniem dopasowanym do siebie pod względem stylu oraz koloru.

Pierwszy plecak dla malucha – ważny wybór

To, jaki plecak dla pierwszoklasisty otrzyma dziecko, może mieć wpływ na jego podejście do nauki. Gdy plecak będzie nie tylko ładny, ale i wygodny, dziecko będzie wracało ze szkoły znacznie mniej zmęczone. Ponadto dobrze dobrany tornister dla pierwszoklasisty zminimalizuje ryzyko wad postawy, które często rozwijają się u dzieci rozpoczynających naukę w szkole.