Data modyfikacji:

Modne torebki damskie – trendy 2020

Mała czy duża? Z plecionki, ze skóry czy z tkaniny? Ciemna czy jasna? Trendy dotyczące torebek damskich zmieniają się bardzo szybko, więc łatwo się pogubić. Na szczęście mamy dla ciebie komplet przydatnych informacji – oto, co będzie na czasie w 2020 roku.

Modne torebki damskie - trendy

Modne torebki – trendy 2020

Jeśli choć trochę interesujesz się modą, to na pewno doskonale wiesz, że czasy „torebek na lata” już dawno minęły. Obecnie trendy zmieniają się z sezonu na sezon, a akcesoria nierzadko są ważniejsze niż same ubrania. Krótko mówiąc, koniecznie musisz mieć torebki damskie zgodne z trendami.

Saddle bag

Termin „sadle bag” można przetłumaczyć jako „torba-siodło”. I rzeczywiście z wyglądu nieco przypomina jeszcze najważniejszy jeździecki element: jest bowiem półokrągła. Najmodniejsze modele zamykane są na klapkę i noszone są na sznurku (torebka musi sięgać biodra) bądź po prostu na krótkim pasku. Kolor nie ma większego znaczenia – tu liczy się kształt.

Shopper bag w kolorze

Shopper bags, czyli wygodne torebki damskie w dużych rozmiarach, są modne już od kilku sezonów. W 2020 także są na czasie – pod warunkiem, że będą to modele w intensywnych kolorach. Pamiętaj, że shopper bag w wersji z ekologicznej skóry nadają się nie tyle na zakupy, co jako dodatek do stylowego garnituru.

Geometryczna listonoszka

Podobnie jak shopper bag, tak i listonoszki nie są dla nikogo nowością. Te popularne w 2020 roku będą jednak nieco odświeżone – mają geometryczne kształty, przez co przypominają nieco etui do aparatu fotograficznego. Wybierając spośród setek propozycji, pamiętaj o kolorze – im go więcej, tym lepiej.

Plecionki

Sznurek, siatka czy słoma – ze wszystkiego można przygotować plecioną torbę i wszystkie takie modele będą w nadchodzącym sezonie niezwykle popularne. To świetna wiadomość dla artystycznych dusz i miłośniczek wyrazistego stylu boho. Pamiętaj, że powinnaś podkreślać naturalność materiałów – modne torebki z plecionki to te w oryginalnych, beżowych barwach.

Hobo bag

Hobo bag to po prostu wielkie torby, w których można zmieścić w zasadzie… wszystko. Mogą być wykonane z nylonu, płótna czy po prostu ze skóry, tu już zależy od twoich preferencji. Nie liczy się także ani kształt, ani kolor – najważniejszy jest olbrzymi rozmiar.

Torebka typu bucket

Czyli słynne torebki-wiadra z usztywnianym dnem. Modele te szumnie weszły w najnowsze trendy i wiele wskazuje na to, że zostaną z nami na długo. Szczególnie popularne są te, które mają na górze nie klapkę, a stylowe i wygodne wiązanie. Nosi się je oczywiście na długim pasku.

Mikrotorebki i stylowe nerki

Trendy 2020 to także ukłon w stronę kobiet ceniących sobie wygodę. Jeśli nie lubisz nosić torebki na ramieniu, śmiało możesz sięgnąć po wciąż modną, zapinaną na biodrach nerkę. Inna propozycja dla „wygodnickich” to mikrotorebka, w której zmieścisz co prawda tylko kilka drobiazgów, ale za to będzie ona bardzo lekka i wygodna. Pamiętaj o kształcie – wśród malutkich torebek zdecydowanie najbardziej na czasie są te prostokątne, o krótkim dnie i długich bokach.

Modne torebki – z czym je łączyć?

Zastanawiasz się, z czym łączyć swoją nową torebkę? Na szczęście w modzie panuje teraz duża dowolność, więc nie musisz poświęcać temu wiele uwagi – noś torebkę z tym, co wydaje ci się odpowiednie. Pamiętaj jedynie, aby do bardzo wzorzystych modeli stwarzać dość spokojne tło, w przeciwnym razie całość może wydać się niespójna i chaotyczna.